przestrzeń
jakość
i ściany
nie przebijesz :)

Co musisz wiedzieć o odpadach przemysłowych

Nie da się ukryć, że gospodarka odpadami jest bardzo ważna w kontekście zanieczyszczenia środowiska. Zacznijmy od tego, że w Polsce każdego roku wytwarza się około 135 milionów ton odpadów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że tylko 11 milionów ton to odpady komunalne. Reszta to odpady przemysłowe, którym postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej. Co zatem możemy do nich zaliczyć i jak dokonać ich podziału?

Czym są odpady komunalne?
Na początku warto jest się zaznajomić z samym terminem tego typu odpadów. Otóż odpady komunalne to takie, które powstają w toku działalności gospodarczej i niekiedy nie da się ich uniknąć. Jednak nie powstają tylko przez działalność fabryk, bo tworzą je również szpitale, magazyny, warsztaty samochodowe czy zakłady budowlane. Jako że jest ich tak wiele, na pewno bardzo ważna jest także sama segregacja odpadów przemysłowych.

Płynne i stałe
Podkreślmy, że odpady przemysłowe możemy podzielić na te płynne i stałe. Do pierwszych zaliczymy wszelkie ciecze chemiczne, farby, zanieczyszczoną wodę, rozpuszczalniki, osady ściekowe czy osady olejowe. Do drugich między innymi złom, drewno, kartony, papier czy plastik.

Unieszkodliwienie odpadów przemysłowych
Z pewnością zastanawiacie się, jak można zniszczyć takie odpady. Otóż bardzo ważna jest tutaj segregacja odpadów przemysłowych, która pozwala je sklasyfikować i nadać im odpowiednią grupę i podgrupę. Jeśli chodzi natomiast o samo przetwarzanie takich odpadów, to wspomnijmy tu o trzech jego formach. Oczywiście nie da się ukryć, że najpopularniejszą jest recykling. Jest to bowiem wtórne przetwarzanie odpadów, choć trzeba mieć na uwadze, że takiemu recyklingowi nie da się poddać wszystkich odpadów. Co zatem nam pozostaje? Poza recyklingiem wyróżniamy także termiczne zniszczenie odpadów czy ich mechaniczną obróbkę. Niezależnie od wszystkiego warto jest to zlecić firmom, które zajmują się tym na co dzień i posiadają duże doświadczenie w niszczeniu odpadów przemysłowych. Jako że tych jest tak wiele, a segregacja odpadów przemysłowych nabiera na wartości, z ich znalezieniem większego problemu być nie powinno.