przestrzeń
jakość
i ściany
nie przebijesz :)

Czym są bloki betonowe

Wznoszenie wszelkiego rodzaju budowli na pewno jest dziś o wiele łatwiejsze aniżeli jeszcze kilka lat temu. Trzeba w tym miejscu przede wszystkim wspomnieć o tym, że materiałów, które temu służą jest dziś pod dostatkiem. W tym wpisie zajmiemy się jednym z takich produktów, o których jednak w dalszym ciągu wiele osób nie ma pojęcia. Mowa tu o blokach betonowych. Oczywiście tych większych, bo często są one mylone z bloczkami betonowymi, choć to nieco inna forma materiału budowlanego. Czym w związku z tym są bloki betonowe, z czego są wyprodukowane i w jakiej wersji budowli sprawdzają się one najlepiej?

Parametry
Zacznijmy od tego, że bloki betonowe są wyprodukowane najczęściej z betonu wysokiej klasy metodą wibrowania odlewu. Bardzo ważne jest tutaj to, że w ich konstrukcji zastosowano system symetrycznych zamków, które w wielkim stopniu ułatwiają połączenie ze sobą poszczególnych elementów. Poza tym znajdziemy w nich także i specjalne uchwyty, które ułatwiają ich przenoszenie. To w ogólnym rozrachunku usprawnia kontynuowanie prac konstrukcyjnych.

Szybkie i trwałe budowle
Bloki betonowe powstały z myślą o tym, aby tworzyć szybkie i niezwykle trwałe budowle. Elementy te sprawdzają się wyśmienicie na przykład przy tworzeniu boksów betonowych czy murków oporowych. Ściany takich konstrukcji ustawiać można bezpośrednio na gruncie, płytach betonowych lub na posadzce cementowej. Poza tym powierzchnią ich ustawienia mogą być również same bloki betonowe, ale wówczas muszą one być ustawione poprzecznie w odniesieniu do samej ściany. Podkreślmy, że bloki betonowe służą temu, aby wznosić konstrukcje na sucho, co jednak nie oznacza, że nie potrzebne są do tego żadne zaprawy. Najważniejszą cechą tego typu elementów jest to, że powstają one w szybkim czasie. Zresztą tak jak i szybko je wznieślibyśmy, równie szybko możemy je rozebrać. Dlatego też nie ma żadnych przeciwwskazań co do tego, aby wykorzystać je wielokrotnie. Jest to dziś jak najbardziej możliwe.