przestrzeń
jakość
i ściany
nie przebijesz :)

Klocki lego to nie bloki Betblok System. Z czego budujemy ściany LEGO?

Klocki dla dorosłych ... Klienci notorycznie porównują nasz produkt do znanych już wszystkim na całym świecie klocków lego. Dlatego czujemy się zobowiązani wyjaśnić Państwu iż Betblok System nie ma nic wspólnego z klockami lego.

Mimo wszystko historia firmy Lego jest bardzo ciekawa. 

Od niespełna 100 lat firma produkująca zabawki rozbudza wyobraźnię minionów ludzi. Ich kształty , rodzaje i rozmiary ciągle ewoluują. Pojawiają się klocki wspierane silnikami, linkami, modułami czy nawet można zakupić zestawy do programowania. Potencjał klocków lego jest ogromny, ogranicza ludzi tylko wyobraźnia i małe ale jednak ograniczenia schematu. 

Nazwa LEGO pojawiła się dopiero dwa lata po założeniu firmy i swoją genezę zawdzięcza duńskiemu wyrażeniu leg godt, czyli po prostu: baw się dobrze.

Co ciekawe, to właśnie pierwszy właściciel firmy Ole Kirk Christiansen, który ewidentnie posiadał marketingowego bakcyla, stwierdził, że pierwszym krokiem do lepszego rozwoju przedsiębiorstwa będzie jego odpowiednio dobrana nazwa. W związku z tym ogłosił konkurs, do którego mógł przystąpić każdy z jego ówczesnych pracowników, a w którym nagrodą była butelka domowego wina (na tamte czasy niezły rarytas). Tak oto została wyłoniona znana do dziś na całym świecie nazwa LEGO.

W tym samym czasie powstało pierwsze logo LEGO. Było ono jednak zupełnie inne od tego, którym firma posługuje się obecnie. Najbardziej podobna wersja logotypu do tej, którą przedsiębiorstwo posługuje się na chwilę obecną, pojawiła się jako znak firmowy dopiero w roku 1973.

Jaki był najbardziej przełomowy moment w historii LEGO?
Najważniejszy przełom w historii Lego nastąpił już w latach 40. Założyciel firmy stwierdził wówczas, że do produkcji zabawek warto wykorzystać nie tylko drewno, ale i tworzywo sztuczne. Zainwestował więc w pierwszą profesjonalną na tamte czasy maszynę i tak oto w 1949 roku powstały pierwsze kojarzone przez nas klocki LEGO.

Musicie jednak wiedzieć, że sposób łączenia klocków, który znany jest po dziś dzień został opatentowany nieco później, bo w 1958 roku. Początkowo klocki nosiły nazwę Automatic Binding Bricks. Później zmieniono ją na LEGO Mustren co oznacza nic innego jak Klocki Lego. Ukazały się one wówczas w pięciu podstawowych kolorach. W 1978 roku powstały natomiast pierwsze wersje żółtych ludzików czyli minifigurki LEGO, które znamy do dziś.

Bloki betonowe Betblok wyglądają podobnie, też się je na siebie nakłada, ale nie mają nic wspólnego z popularnymi klockami LEGO. 

Wygląd jest inny, spsób łączenia jest inny - ale na szczęście zasada, potencjał i możliwości są podobne. Czyli istnieje możliwość zbudowania placów przeładunkowych lub całych zakładów z klocków

... ale koniecznie muszą być betonowe :)