przestrzeń
jakość
i ściany
nie przebijesz :)

Klocki z betonu - doskonały materiał na boksy i ściany oporowe

Z czym kojarzą wam się klocki? Z całą pewnością zdecydowana większość z was słysząc ten termin myśli o klockach, które używaliśmy w dzieciństwie do zabawy i oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, bo nie da się też ukryć, że bezsprzecznie są to najbardziej popularne klocki na świecie. Mimo wszystko warto jest wziąć pod uwagę, że klocki to nie tylko zabawa. Dziś jest to także materiał budowlany, choć wielu z was być może nie zdaje sobie nawet z tego sprawy. O jakich w związku z tym klockach mówimy, jeśli na myśli mamy tu wspomniane już materiały budowlane? Oczywiście są to klocki z betonu, które za chwilę opiszemy dokładniej.

Klocki do zadań specjalnych
Jeśli mówimy już o takich materiałach budowlanych, nie można nie zacząć od tego, że układa się je jak tradycyjne klocki, którymi bawią się dzieci. Takie klocki z betonu mają bowiem specjalne wypustki, które w ogromnym stopniu ułatwiają sam montaż. Dzięki nim ich łączenie jest bardzo proste, choć rzecz jasna potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt, bo nie są to materiały małe, a do tego mają również i swoją wagę, którą określamy tu w setkach kilogramów. Owe klocki z betonu w zasadzie mają kilka różnych rozmiarów, choć na ogół sprowadzają się one do 160 lub 80 centymetrów długości. Niezależnie natomiast od długości ich szerokość to 60 centymetrów, zresztą podobnie jak i wysokość. Warto odnieść się także do ich wagi. Mniejsze klocki z betonu ważą bowiem 900 kilogramów, podczas kiedy większe są dwa razy cięższe. Oczywiste jest więc to, że do ich montażu niezbędny jest specjalistyczny sprzęt.

Łączenie bez zaprawy
Jeżeli mielibyśmy wymienić zalety takich klocków betonowych, to na pewno uwagę zwrócić musimy na to, że do łączenia poszczególnych elementów nie potrzebujemy żadnego spoiwa. Dzięki wspomnianym już wypustkom możemy je bez żadnej zaprawy ze sobą łączyć, choć jeśli ktoś daną konstrukcję chce wzmocnić używając takiej zaprawy, to oczywiście może to zrobić. Problem jednak w tym, że stworzone tak ściany zaporowe czy boksy może być trudniej rozebrać.