przestrzeń
jakość
i ściany
nie przebijesz :)

Boksy do kruszyw

Z czym kojarzy wam się beton? Z całą pewnością z budownictwem i oczywiście trudno jest się temu dziwić. Jednakże wykorzystywany jest on nie tylko do wznoszenia domów, budynków użytkowych czy też  dróg. Z betonu wytwarza się także ściany oporowe, które mają dziś bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim wykorzystuje się je do budowy boksów betonowych, w których przetrzymuje się między innymi wszelkie kruszywa. Jak w związku z tym wyglądają takie mury do kruszyw i czy jest to materiał budowlany, który się tutaj sprawdzi?

Napór na podłoże

Przede wszystkim powinno nam zależeć na tym, aby takie mury do kruszyw były bezpieczne. Jak to wygląda w przypadku boksów, które są stworzone na bazie ścian oporowych? Otóż bardzo dobrze i już wyjaśniamy dlaczego. Na pewno warto jest tu spojrzeć na to, że ściana oporwa przenoszi opór z zabezpieczonej ściany lub konstrukcji na podłoże, co jest tutaj niezwykle istotną kwestią. Podłoże powinno być przygotowanie pod napór ścian oporowych i przeliczone. Jeśli klient ma jako podłoże glinę , piaski czy iły - należy pod dany rodzaj podłoża zastosować odpowieni rodzaj fundamentów.

Szybki i sprawny montaż

Tworząc takie boksy, wielu przedsiębiorców zależy na tym, aby powstały one możliwie jak najszybciej. Jaki czas realizacji obejmuje montaż boksu złożonego ze ścian oporowych? W porównaniu z innymi materiałami jest on niemal natychmiastowy. Jesteśmy w stanie ułożyć do 100 m2 ścian oporowych w ciągu dobry. 

Szeroki wybór

Jako że obecnie takie mury do kruszyw cieszą się coraz większą popularnością na rynku materiałów budowlanych, nie dziwi szczególnie to, że także i wybór takich murów jest ogromny. Różnić się one od siebie mogą wysokością, szerokością, długością czy też grubością ścianki. Dlatego też każdy powinien znaleźć tutaj mury, które spełnią jego oczekiwania. Tym bardziej że można także wybrać ich kolor, który jednak przy boksach na kruszywa jest kwestią drugorzędną. Jeśli ktoś ma jednak jakieś indywidualne wymagania, firmy zajmujące się produkcją takich ścian nie powinny robić jednak większego problemu i stworzyć mury najbardziej nam odpowiadające.